ROLA PRODUKTÓW MERGI

MERGI PFT - Premium Fuel Treatment
Do niedawna optymalizacja działania i ochrona podzespołów urządzeń mechanicznych wykluczały się nawzajem. Wyższe wydajności i osiągi łączyły się ze wzrostem zużycia części zwiększając koszty napraw i przeglądów okresowych. Produkty MERGI odmieniły ten stan. Dzięki ich zastosowaniu można osiągnąć wyższe obciążenia, zmniejszyć koszty remontowe i zaoszczędzić na kosztach paliwa, a dzięki optymalizacji procesu spalania pozwalają one również na ograniczenie emisji szkodliwych substancji. Ma to zarówno znaczenie moralne jak i ekonomiczne ponieważ pozwala sprostać coraz ostrzejszym regulacjom proekologicznym.

 SPEŁNIANE FUNKCJE

Dzięki zmianom struktur molekularnych paliwa, MERGI PFT pozwala osiągnąć nawet 50% zmniejszenie emisji toksycznych związków. Zmniejszając opóźnienie zapłonu zapobiega powstawaniu nagarów i nalotów w komorach spalania i przestrzeniach wylotowych gazów, pozwala także na usunięcie już powstałych osadów. Silniki i kotły zasilane paliwem z MERGI PFT przez długi czas nie tracą swych wartości znamionowych i wymagają znacznie mniej serwisowania. Nie mniej istotną funkcją jest jednak osiągana optymalizacja procesu spalania paliwa redukująca zużycie paliwa nawet o 15%, w przypadku paliw lekkich i do 9% w przypadku paliw ciężkich.
Wszędzie tam, gdzie ochrona wewnętrznych powierzchni silników i maszyn odgrywa ważną rolę, a minimalizacja awarii jest kwestią dobrego zarządzania MERGI MSC stanowi inwestycję w przyszłość. Stanowiąc niewielki wydatek w budżetach firm i osób prywatnych pozwala osiągnąć nieporównywalne do swej ceny oszczędności. Dzięki zmniejszeniu oporów tarcia MERGI MSC zmniejsza zużycie paliwa w silnikach lub zapotrzebowanie na doprowadzaną energię w maszynach i urządzeniach.

PRZEZNACZENIE I SPOSOBY WYKORZYSTANIA

MERGI PFT

Przemysł morskiPierwotny katalizator jest przeznaczony do stosowania we wszystkich typach płynnych paliw węglowodorowych. Zarówno dla paliw destylowanych
(benzyny, oleje napędowe, oleje opałowe) jak i paliw pozostałościowych (mazuty, paliwa okrętowe) MERGI PFT stanowi zalecany dodatek i pozwala na osiągnięcie zadowalających wyników optymalizacyjnych.

Ze względu na pierwotny proces działania katalizatora nadaje się do stosowania w każdym rodzaju silnika lub kotła:

silniki dwusuwowe

motocykle, motorowery, skutery, zaburtowe silniki szalupowe, silniki agregatów prądotwórczych, statkowe silniki dużych mocy, itp.

silniki czterosuwowe

samochody osobowe, autobusy, samochody ciężarowe, sprzęt ciężki, lokomotywy, motocykle, motorowery, skutery, silniki agregatów prądotwórczych, statkowe silniki wszystkich mocy, elektrownie, itp.

kotły cieplne

domowe kotły grzewcze, osiedlowe ciepłownie olejowe, przemysłowe kotły olejowe na paliwo ciężkie itp.

MERGI MSC

Urządzenia mechaniczneKondycjoner powierzchni metalowych pozwala chronić wszystkie typy powierzchni narażonych na tarcie. Wykorzystanie zjawiska adhezji umożliwia generowanie warstwy ochronnej zapobiegającej zużywaniu się podzespołów silników, maszyn i części urządzeń. MERGI MSC nie wpływa na takie parametry oleju jak np. TBN (Total Base Number) co oznacza możliwość jego wykorzystania także w wysokoobciążonych silnikach dwusuwowych.

Najpopularniejsze aplikacje kondycjonera chronią:

Łożyska ślizgowe

promieniowe (poprzeczne), wzdłużne
(panewki korbowe, silnikowe łożyska główne (ramowe), łożyska oporowe, pierścieniowe uszczelenienia wałów, wodziki itp.)

Łożyska toczne

kulkowe, wałeczkowe, stożkowe, baryłkowe, igiełkowe
(łożyskowania elementów wirujących w pompach, przekładniach (redukcyjnych i biegów), rozrządach silników, przegubach, wałach transmisyjnych, turbinach, itp.)

Elementy w ruchu posuwisto-zwrotnym

(tłoki, tuleje cylindrowe, grzybki zaworowe, popychacze, pompy paliwowe, itp.)

Powierzchnie przenoszenia sił

koła zębate, rozrząd, przekładnie redukcyjne i biegów, napędy pomp itp.

Hydrauliczne podzespoły urządzeń

wielotłoczkowe pompy